prihlásiť | registrovať    PARTNERI: 1x2tip.com | Live výsledky | Elite-tip.com | Tenis live | NHL | KHL | Hokej live

back to previous page

Federer priznal, že v Dubaji mu pomáha, že tu celoročne trénuje

Švajčiarsky tenista Roger Federer zdolal v sobotňajšom finále turnaja v Dubaji svetovú jednotku Srba Novaka Djokoviča 6:3, 7:5 a podujatie s názvom Dubai Classic vyhral po siedmy raz v kariére.
Federer, ktorý si upevnil druhú pozíciu v rebríčku ATP, v Dubaji celoročne trénuje a po finále priznal, že aj to mu pomohlo k úspechu. "Určite mi to pomohlo. Počas celého týždňa som sa ľahšie prispôsobil podmienkam. Vyhrať podujatie sedem krát je skvelý pocit, som rád, že som potešil fanúšikov," povedal Federer, ktorý je v Dubaji jedným z najpopulárnejších športovcov.

Jeho zápasy boli v priebehu týždňa vypredané do posledného miesta, hala Aviation sa tešila každej jeho úspešnej loptičke. V úvode kariéry sa Federerovi v Dubaji nedarilo, keď v roku 2002 prehral v 2. kole s Nemcom Rainerom Schüttlerom. "Vtedy sa to zlomilo. Bol som na seba nahnevaný, že som prehral. O rok neskôr som sa vrátil, turnaj vyhral a odvtedy patrí medzi moje obľúbené," dodal Federer.