prihlásiť | registrovať    PARTNERI: 1x2tip.com | Live výsledky | Elite-tip.com | Tenis live | NHL | KHL | Hokej live

back to previous page

Ivanovic přidala v Tokiu již čtvrtý letošní titul

Srbská tenistka Ana Ivanovic opanovala podnik Toray Pan Pacific Open, ve finále zdolala ve dvou setech Dánku Wozniacki.

Aktuální sezóna bude pro bývalou světovou jedničku pravděpodobně tou nejpovedenější v kariéře. Dnešní finálový triumf nad Dánkou Caroline Wozniacki znamená totiž letošní čtvrtý získaný turnajový vavřín a také velký krok ke kvalifikaci na závěrečný turnaj BNP Paribas WTA Finals Singapore, kam se kvalifikuje osm nejlepších hráček sezóny.

Začátek finálového souboje byl hodně vyrovnaný, závěr setu ale patřil favoritce ze Srbka, která získala sedmnáct bodů v řadě. Ana v úvodní sadě zasypala soupeřku 19 winnery, naopak udělala pouze 9 nevynucených chyb. Právě schopnost agresivity v kombinaci s rozumným počtem chyb byla klíčová.

Ve druhém setu se první k breaku dostala Wozniacki, ovšem během vedení 3:1 a 4:2 pokaždé break nepotvrdila a sada nakonec dospěla do tiebreaku. V něm hned od začátku tahala Dánka za kratší konec a za stavu 6:2 Ivanovic zápas zakončila skvělým vítězným míčem z forehandu.

„Caroline dnes odehrála skvělý zápas,“ pochválila Ivanovic svoji soupeřku. „Byla to opravdu skvělá bitva, ve které došlo k mnoha složitým okamžikům, hlavně ve druhé sadě. Já se ale snažila jít míček po míčku a jsem moc ráda, že to vyšlo. Pocit ze zisku titulu je nepopsatelně úžasný.“