prihlásiť | registrovať    PARTNERI: 1x2tip.com | Live výsledky | Elite-tip.com | Tenis live | NHL | KHL | Hokej live

back to previous page

Schmiedlová potrápila Radwansku, Kližan zdolal Lorenziho

Slováci majú svoje dnešné zápasy v Miami už za sebou.

Po včerajšom slovenskom Waterloo a vypadnutí Hantuchovej, Čepelovej aj Rybárikovej ostala v Miami v hre len Anna Karolína Schmiedlová. Tej navyše žreb už na druhé kolo pridelil vysoko favorizovanú Poľku Agnieszku Radwansku.

Karolína sa však svojej súperky nezľakla, tuho bojovala. Nevyšiel jej úvod duelu, po dvoch stratených podaniach rýchlo prehrávala 0:3. Hráčka top ten Radwanska si náskok už nenechala ujsť, set doviedla do víťazstva 6:4. Druhé dejstvo bolo ako na hojdačke. Schmiedlová najskôr viedla 2:0, potom prehrávala 2:4, aby následne opäť viedla 5:4. Posledné tri gemy a tým aj celý zápas ale získala suverénne Radwanska. O tom, že výhra Agnieszky 6:4, 7:5 sa nerodila ľahko svedčí aj trvanie zápasu- hráčky strávili na kurte až 1 hodinu a 43 minút.

V mužskej časti pavúka máme len jedno zastúpenie. Martin Kližan našťastie potvrdil rolu favorita a po bezproblémovom priebehu postúpil za 78 minút cez Taliana Paola Lorenziho. Slovenský tenista získal brejk hneď v úvodnom geme, následne si držal servis a keďže v poslednej hre setu opäť prelomil Lorenziho podanie, vyhral 6:3. Na začiatku druhého dejstva Lorenzi trochu hrýzol, Martin však stav 1:3 otočil a set získal pomerom 6:4. V druhom kole ho čaká asi tá najťažšia možná prekážka, svetová jednotka Srb Novak Djokovič.